معرفی سایت مکتوب و 5 ابزار مفید برای کارآفرینان - قسمت اول


کارآفرینان بیش از هر چیزی به بالا بردن کارایی و بهره وری نیاز دارند. این روز‌ها این کارایی به تنهایی به دست نمی‌آید. آن‌ها در کنار بهره‌مندی از تیم‌های قوی که در تلاش‌هایشان به آن‌ها کمک می‌کنند، برنامه‌های کاربردی جدید را هم مورد استفاده قرار می‌دهند.

امروزه با رشد تکنولوژی، همه‌گیر شدن استفاده از فناوری‌های روز، بالا رفتن ارتباطات اجتماعی به کمک وسایل پیشرفته، شاهد افزایش تولید ابزارهای تحت وب و گستردگی استفاده از آن هستیم.

با در نظر گرفتن این موضوع، سایت مکتوب اسامی بر‌ترین اپلیکیشن‌ها و وب سایت هایی که هر کارآفرینی به آن نیازمند است، جمع‌آوری کرده است. در سایت مکتوب، بیشتر بر کارایی این اپلیکیشن‌ها تمرکز شده است، چون برای کارآفرینانی که دائما بین وظایف مختلف در حرکتند، ضروری است. هر چقدر سریع‌تر به اطلاعات دسترسی داشته باشید و آن‌ها را اجرایی کنید، سریع‌تر می‌توانید شرکت خود را بسازید.

اپلیکیشن‌ها و ابزارهایی که یک کارآفرین می‌تواند از آن‌ها بهره ببرد، انواع متفاوتی دارند. از جمله می توان به سرویس‌های مربوط به مدیریت زمان تا خدمات مدیریت ایمیل و اپلیکیشن‌های تجزیه و تحلیل آماری اشاره کرد. خوب است هر کارآفرینی بتواند تا حد ممکن از ابزارهای موجود، برای پیشبرد اهدافش بهترین استفاده را ببرد.

اجرای یک کسب‌و‌کار موفق سخت است. مخصوصاً اگر ابزارهای درست را در اختیار نداشته باشید. هنگامی که یک دنیا کار برای انجام‌دادن دارید، حفظ مهارت‌های مدیریت زمان و بالا نگه‌داشتن میزان بهره‌وری، یک اصل ضروری به شمار می‌آید. در سایت مکتوب ابزار خارق‌العاده ای برای برطرف کردن تمام نیازهایتان، به شما پیشنهاد شده است. ابزارهای گوناگونی مربوط به بازاریابی موثر در شبکه‌های اجتماعی گرفته تا فروش و کار شبکه‌ای. اگر چه برخی از این سرویس‌ها تجاری و غیررایگان هستند، ولی فراموش نکنید که وقت و زمان شما ارزشی بیش از طلا دارد؛ پس اگر ابزار یا اپلیکیشنی یافتید که انجام کارهای‌تان را سرعت می‌بخشد، شک نکنید که به خریدنش می‌ارزد.

در ادامه به معرفی چند ابزار که در این سایت آمده می پردازم.

1-Pocket: کارآفرینان همواره مملو از ایده‌های بزرگ هستند، تا حدی که گاهی در این ایده‌ها غرق می‌شوند. با وارد کردن این اپلیکیشن در گوشی موبایل، می‌توانید همه انواع محتوا را– از مقاله‌ای طولانی گرفته تا گزارش کار – در کلیه ابزارهای الکترونیک خود ذخیره کنید.

در واقع، Pocket این امکان را به کاربر می‌دهد که مقاله یا صفحه وبی را برای مطالعه در آینده ذخیره کند. این مقاله‌ها سپس به لیست کاربر فرستاده می‌شوند تا به صورت آفلاین آن‌ها را مطالعه کند.

2- Casual (برای مدیریت پروژه‌ها)

یک اپلیکیشن جدید، شیوه‌ی مدیریت و کنترل پروژه‌ها را از نو ابداع کرده است. تمام کارهای خود را در یک فلوچارت بصری بچینید. به این شکل می‌توانید متعلقات و ضرورت‌های کار را به راحتی دنبال کرده و تمام توضیحات مربوطه را در یک محل نگه‌داری کنید. کار با Casual به شدت آسان است و از محیط گرافیکی و جذابی بهره می‌برد که برای انجام پروژه‌های شخصی یا همکاری در تیم‌های کوچک به خوبی جواب می‌دهد. می‌توانید ابتدا از حساب رایگان آن استفاده کنید و بعد بنا به نیاز خود، حساب کاربری مورد نظرتان را خریداری کنید.

Mint-3: یک فرد کارآفرین یک یا دو نکته را در مورد مدیریت مالی می‌داند، اما همیشه خوب است که بتوانید به راحتی به اطلاعات در مورد جریانات نقدی شخصی دسترسی داشته باشید. این اپلیکیشن به شما این امکان را می‌دهد که هزینه‌ها را ثبت کنید، بودجه‌ریزی کنید و برنامه‌های پس‌انداز را مدیریت کنید و همه این کار‌ها را می‌توانید از طریق تلفن خود انجام دهید.

ادامه در قسمت دوم